Horská orientační hra

Podzimní cyklo orienťák

Vítězové letošního cykloorienťáku mohou vyhrát startovné na MČR v zimním přírodním víceboji – Krkonošský_sur­vival_2018.

NOČNÍ MTBO – CYKLON 2016

4.11.2017 17:00

Roudnice v Krkonoších, horská chata Kara

GPS = 50°40'26" 15°30'44"

Zobrazit letáček

odkaz na výsledky Cyklonu 2017 je ZDE

Startovné při platbě do 10.10.2017 je 150Kč/os, poté 200Kč/os. Po platbě po 10.10. již bez voděodolných map. V den závodu na místě – pak startovné á250Kč/os. Z organizačních důvodů je ale v tomto případě bezpodmínečně nutné svoji účast oznámit E-MAILEM nebo vyplněním přihlášky, do 15:00 v sobotu!

Noclehy (250Kč/os) jsou možné ve 4 nebo 5lůžkových pokojích! S polopenzí za 390Kč/os. Lze i na zemi v jídelně ve vlastním spacáku á100Kč/os. Požadavek na večeři/snídani nutno předem správci chaty Kara oznámit – v pátek je pozdě!

Článek nejen o CYKLONu a noční cyklistice naleznete zde.

Jedná se o závod dvojic s limitem 5 hodin, při kterém si každý tým volí vlastní trasu mezi kontrolami v terénu, které lze navštívit v libovolném pořadí bez nutnosti „posbírat“ všechny (scorelaufový princip). Je tedy vhodný jak pro cyklistické pohodáře, tak pro rychlíky. Podobně jako Bike Adventure. Kontrolní body s různými bodovými hodnotami budou umístěny na „jednoduchých“ místech, orientačně těžké či lehké si to „uděláte“ pouze špatnými postupy mezi kontrolami. Až na výjimky leží body vedle alespoň 1,5m širokých cest nebo stezek.

Prezentace a vydání map v sobotu od 15:30. Rozprava v 16:45. Start první dvojice (poslední přihlášená) bude na Kaře v sobotu po 17hod. Takže celé potmě. První přihlášení startují jako poslední v 18:00. Přesné časy všech jsou uvedeny na stránce přihlášených týmů.

CYKLISTICKÁ PŘILBA JE POVINNÁ! Stejně jako minimálně jedno přední a jedno zadní světlo pro každého jednotlivce. Obě nejlépe na helmě, protože probíhá lovecká sezóna!

U všech stanovišť dostáváte prémiové body dle toho, kolikátí v pořadí jste toto místo navštívili. První dostane 15% bodů za stanoviště navíc, ostatní pak odstupňovaně méně. Systém bere v úvahu čas Vašeho startu, ne čas startu prvního týmu.

Oproti jiným akcím můžete využít drobné vylepšení – ONLINE POČÍTÁNÍ BODŮ. A mít tedy možnost dozvídat se aktuální pořadí v průběhu závodu. Po zaslání jednoduché SMS se dozvíte Vaše pořadí a počet bodů, stejná data o týmu před i za Vámi a také o týmu na 1. pozici. PROTO SE VYPLATÍ STARTOVAT CO NEJPOZDĚJI (= PŘIHLÁSIT SE CO NEJDŘÍVE). Čím dříve totiž odstartujete, tím více budou zkreslené údaje o Vašem okamžitém (průběžném) umístění.

Kontakt na chatu KARA najdete v odkazu ORGOVÉ, její souřadnice jsou v okně této stránky. Za 100Kč/os můžete přespat i v jídelně na zemi, ve vlastním spacáku. Místa si prosím rezervujte předem přímo na Kaře! Na stránce „DISKUZE“ tohoto webu objevíte odpovědi na otázky, případně zajímavosti z příprav.

Odkazy: