Horská orientační hra

Podzimní cyklo orienťák

Vítězové letošního cykloorienťáku mohou vyhrát startovné na MČR v zimním přírodním víceboji – Krkonošský_sur­vival_2017.

NOČNÍ MTBO – CYKLON 2016

5.11.2016 17:00

Roudnice v Krkonoších, horská chata Kara

GPS = 50°40'26" 15°30'44"

Zobrazit letáček

Maximální počet dvojic byl pro letošní rok stanoven na 60!

Startovné při platbě od 10.10.2016 je 200Kč/os. Nyní již soutěžící nedostanou mapy ve voděodolné verzi. Pokud bude startovní číslo týmu větší než 40, bude si tým muset zakreslit kontrolní body do vlastních map! Bude třeba mapa ohraničená rohy „sedlo pod Dvoračkami“ a „rozcestí Sejkorská kaplička“

Do pátku 4.11. je možné se přihlásit na webu, v den závodu na místě á250Kč/os. Z organizačních důvodů ale musíte svoji účast oznámit do 15:00!!

Článek nejen o CYKLONu a noční cyklistice naleznete zde.

Závod dvojic s limitem 5 hodin, při kterém si každý tým volí vlastní trasu mezi kontrolami v terénu, které lze navštívit v libovolném pořadí bez nutnosti „posbírat“ všechny (scorelaufový princip). Je tedy vhodný jak pro cyklistické pohodáře, tak pro rychlíky. Podobně jako Bike Adventure. Kontrolní body s různými bodovými hodnotami budou umístěny na „jednoduchých“ místech, orientačně těžké či lehké si to uděláte pouze špatnými postupy mezi kontrolami. Až na výjimky leží body vedle alespoň 2m širokých cest nebo stezek.

Prezentace a vydání map v sobotu od 15:30. Rozprava v 16:45. Start první dvojice (poslední přihlášená) bude na Kaře v sobotu po 17hod. Takže celé potmě. První přihlášení startují jako poslední v 18:00. Přesné časy všech jsou uvedeny na stránce přihlášených týmů.

CYKLISTICKÁ PŘILBA JE POVINNÁ! Stejně jako minimálně jedno přední a jedno zadní světlo. Obě nejlépe na helmě, protože probíhá lovecká sezóna! Pokud např. odložíte kolo a půjdete pár metrů bez světla a uděláte trochu více hluku…

U všech stanovišť dostáváte prémiové body dle toho, kolikátí v pořadí jste toto místo navštívili. První dostane o 15% bodů za stanoviště víc, ostatní pak odstupňovaně méně. Systém bere v úvahu čas Vašeho startu, ne čas startu prvního týmu.

Oproti jiným akcím můžete využít drobné vylepšení – ONLINE POČÍTÁNÍ BODŮ. A mít tedy možnost dozvídat se aktuální pořadí v průběhu závodu. Po zaslání jednoduché SMS se dozvíte Vaše pořadí a počet bodů, stejná data o týmu před i za Vámi a také o týmu na 1. pozici. PROTO SE VYPLATÍ STARTOVAT CO NEJPOZDĚJI (= PŘIHLÁSIT SE CO NEJDŘÍVE). Čím dříve totiž odstartujete, tím více budou zkreslené údaje o Vašem okamžitém (průběžném) umístění.

Kontakt na chatu KARA najdete v odkazu ORGOVÉ, její souřadnice jsou v okně této stránky. Za 100Kč/os můžete přespat i v jídelně na zemi, ve vlastním spacáku. Místa si prosím rezervujte předem přímo na Kaře! Na stránce „DISKUZE“ tohoto webu objevíte odpovědi na otázky, případně zajímavosti z příprav.

Odkazy: