Google Facebook Twiter Flickr

Cyklon

NOČNÍ MTBO / OB / O-DUATLON
Orientační závod dvojic na 5 hodin

3/11/2018/od 17 h

Pravidla

Zákaz použití navigace (GPS, Glonass apod.)

Úkolem týmů je v limitu 5 hodin „posbírat“ co nejvíce bodů za navštívení kontrol v terénu. Kontroly mohou mít různé bodové hodnoty. Každý tým si volí vlastní postup mezi kontrolami, které lze navštívit v libovolném pořadí bez nutnosti „posbírat“ všechny (t.j. scorelaufový princip). Je tedy vhodný jak pro pohodáře, tak pro rychlíky.

CYKLON LZE ABSOLVOVAT JAKO MTBO, OB NEBO JAKO O-DUATLON.

Což znamená: Pro všechny 3 kategorie stejná pravidla. Každá je pro 2členné týmy na 5hod čistého času na trati. Start je intervalový. Pouze v rámci O-duatlonu bude platit pravidlo, že tým odstartuje na kole a v intervalu 120–180min po svém času startu musí přijet na Karu, zde zaparkovat svá kola a zbytek do 5 hodin absolvovat pěšky. Mapa bude stejná pro všechny tři kategorie. Kola závodníků v O-DUATLONU budou do doby ukončení závodu po dohledem.

Čas startu bude určen podle pořadí Vašeho přihlášení. Poslední přihlášení vyjíždějí první, první statují poslední atd. Další s poměrnými rozestupy (dle počtu startujících).

Pro započtení bodů za konkrétní kontrolu je třeba mít tuto kontrolu označenou v kontrolní kartě! Při odeslání SMS z daného stanoviště (s jedinečným kódem konkrétního stanoviště, který zjistíte po příjezdu na místo) pak můžete získát až 25% hodnoty stanoviště navíc v závislosti na rychlosti příjezdu na stanoviště. Je třeba poslat SMS ze všech vámi navštívených stanovišť. Při 3 a více chybějících SMS (při srovnání s vaší kartou) vám nebudou všechna „chybějící“ stanoviště započtena. Při ztrátě kontrolní karty nebudete hodnoceni. Je ale možnost se vrátit pro náhradní kartu do centra závodu a v rámci limitu absolvovat zbývající část.

Kontrolní stanoviště a jejich bodové hodnoty budou pro všechny 3 varianty závodu stejná. Při O-DUATLONu bude pouze na vás, jestli stanoviště navštívíte jako běžci nebo jako cyklisté. Body budou započteny vždy jen jednou. Je tedy zbytečné navštívit kontrolu 2×. U všech stanovišť dostáváte procenta bodové hodnoty stanoviště navíc podle toho, kolikátí odešlete z daného místa odpověď. Systém hodnocení počítá s Vaším časem startu. Záleží tedy na tom, jak rychle od Vašeho vyjetí z místa startu jste na dané místo přijeli. Za pozdní příjezd (tedy po limitu 5hod, stejně jako při O-duatlonu označení kontroly na Kaře po cyklistické části později než 3hod 00min 00s po startu) obdržíte penalizaci v závislosti na délce zpoždění. Vítězí tým s nejvyšším počtem bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje čas strávený na trati. Dostanete jednu voděodolnou mapu (nárok máte při platbě do 10.10.) a jednu papírovou. Doporučujeme mapníky.

POVINNÁ VÝBAVA pro každého cyklistu:

 • Cyklistická přilba (po dobu závodu na hlavě!)
 • MTB nebo trekové kolo
 • přední světlo a zadní blikačka nebo stálé světlo – zapnuté – obojí nejlépe na helmě z důvodu bezpečnosti – probíhá lovecká sezóna!
 • funkční mobilní telefon
 • průkaz otožnosti

POVINNÁ VÝBAVA pro každého běžce:

 • světlo (nejlépe čelovka) – zapnuté po celý čas na trati – probíhá lovecká sezóna, musíte být vidět!
 • náhradní světlo 1ks pro dvojici
 • funkční mobilní telefon
 • průkaz otožnosti

DOPORUČENÁ VÝBAVA:

 • Druhé přední světlo na kolo (kombinace světel na přilbě a na řídítkách)
 • základní nářadí na opravu kola, náhradní duše
 • busola, mapník na kolo, voděodolné fixy pro zákres bodových hodnot stanovišť.
 • občerstvení
 • NRC (alu) folie

Partneři

Organizační tým

Sponzoři