HORSKÁ ORIENTAČNÍ HRA pro nohy i hlavu

Horská orientační hra

Podzimní cyklo orienťák

Pravidla

GPS navigace (platí též pro Glonass apod.) a jiné dodatečné pomůcky kromě mapy, busoly nebo kompasu jsou zakázány.

Pravidla jako obvykle (viz níže). Pouze pro O-DUATLON jediné nové pravidlo: Každá konkrétní dvojice musí v intervalu mezi 02hod 00min a 03hod 00min od svého startu ukončit cyklistickou část a orazit svoji kartu v centru závodu (chata Kara). Kola závodníků v O-DUATLONU budou do doby ukončení závodu po dohledem.

Startuje se intervalově. Čas startu bude určen podle pořadí Vašeho přihlášení. Poslední přihlášení vyjíždějí první, první statují poslední atd. Další s poměrnými rozestupy (dle počtu startujících). Každá dvojice má 5 hodin na to, aby na stanovištích v terénu posbírala co nejvíce bodů.

Pro započtení bodů za konkrétní kontrolu je třeba mít tuto kontrolu označenou v kontrolní kartě! Při odeslání SMS z daného stanoviště (s jedinečným kódem konkrétního stanoviště, který zjistíte po příjezdu na místo) pak získáváte několik % hodnoty stanoviště navíc v závislosti na rychlosti příjezdu na stanoviště. Je třeba poslat SMS ze všech vámi navštívených stanovišť. Při 3 a více chybějících SMS (při srovnání s vaší kartou) vám nebudou všechna „chybějící“ stanoviště započtena. Při ztrátě kontrolní karty nebudete hodnoceni. Je ale možnost se vrátit pro náhradní kartu do centra závodu a v rámci limitu absolvovat zbývající část.

Kontrolní stanoviště a jejich bodové hodnoty budou pro všechny 3 varianty závodu stejné. Při O-DUATLONu bude pouze na vás, jestli stanoviště navštívíte jako běžci nebo jako cyklisté. Body budou započteny vždy jen jednou. Je tedy zbytečné navštívit kontrolu 2×. U všech stanovišť dostáváte procenta bodové hodnoty stanoviště navíc podle toho, kolikátí odešlete z daného místa odpověď. Systém hodnocení počítá s Vaším časem startu. Záleží tedy na tom, jak rychle od Vašeho vyjetí z místa startu jste na dané místo přijeli. Za pozdní příjezd (tedy po limitu 5hod, stejně jako při O-duatlonu označení kontroly na Kaře před během později než 03hod 00min po startu) obdržíte penalizaci v závislosti na délce zpoždění. Vítězí tým s nejvyšším počtem bodů. V případě rovnosti bodů rozhoduje čas strávený na trati. Dostanete jednu voděodolnou mapu a jednu papírovou. Doporučujeme mapníky.

POVINNÁ VÝBAVA pro každého cyklistu:

 • Cyklistická přilba (po dobu závodu na hlavě!)
 • MTB nebo trekové kolo
 • přední světlo a zadní blikačka – zapnuté – obojí nejlépe na helmě

  z důvodu bezpečnosti – probíhá lovecká sezóna!

 • funkční mobilní telefon

POVINNÁ VÝBAVA pro každého běžce:

 • světlo – zapnuté – probíhá lovecká sezóna, musíte být vidět!
 • náhradní světlo 1ks pro dvojici

DOPORUČENÁ VÝBAVA:

 • Druhé přední světlo na kolo (kombinace světel na přilbě a na řídítkách)
 • základní nářadí na opravu kola
 • busola, mapník na kolo, voděodolné fixy pro zákres bodových hodnot stanovišť.
 • občerstvení
 • NRC (alu) folie